Опубліковано: 05.12.2019

Оновлено: 18.08.2020

kadrovye dokumenty dlya biznesa

У кожного підприємця є певна боязнь збитків, що відображаються в звітності. Часто власник розуміє, що бізнес повинен приносити прибуток за замовчуванням. Однак наявність збитків, пов’язаних з господарською діяльністю – це об’єктивна реальність, яку прекрасно розуміють і наглядові органи.

Поява витрат, що перевищують доходи у річній звітності багатьма розглядається, як додатковий стимул для податкової звернути увагу на роботу компанії. З плином часу і зміною законодавства про прибуток, ці нюанси були виключені, але стереотип залишився і продовжує діяти.

Вплив збитків на ТЦО

Потрібно пам’ятати, що підприємницька діяльність пов’язана не тільки з отриманням прибутку, а й з імовірністю збитків. При цьому збиток може бути завдано значно більший, ніж всі отримані доходи. Це основний принцип бізнесу – діяльність на власний страх і ризик. У восьми з десяти випадків приватні компанії закриваються через збитки, спричинених господарською діяльністю:

  • помилки в управлінні і розподілі фінансів;
  • висока конкурентна боротьба;
  • неправильне ціноутворення, навіть якщо застосовується принцип ТЦО;
  • об’єктивні чинники – від навколишнього середовища до зміни політичної ситуації.

При цьому податкові органи мають право отримувати інформацію про діяльність компанії, заснованої на незалежному аудиті, щоб верифікувати податкові відрахування. Трансфертне ціноутворення, в даному випадку, виступає лише другорядним чинником.

Варто пам’ятати, що ТЦО – це не точна наукова дисципліна, а комплекс дій. Воно здійснюється індивідуально в кожному конкретному випадку і залежить від компетенції перевіряючого аудитора. Часто можна зустріти самостійне коригування даних, щоб поліпшити річну звітність і показати податковій хоча б мінімальну рентабельність.

tn 193458 72a7d1e84cb1b
540a26ab

ТЦО та визначення збитків

При дослідженні рентабельності підприємства на підставі трансфертного ціноутворення в нього завжди включають поточні витрати – від закупівлі до логістики. Але потрібно також проводити незалежний аудит за напрямками:

  • причини виникнення збитків суб’єкта господарської діяльності;
  • суперечать вони законам про підприємництво і Податковому Кодексу України;
  • виняток маніпуляції даними по ТЦО на підставі збитків;
  • перегляд ціноутворення на базі витрат підприємства;
  • обгрунтування збитків і зниження податкових претензій в роботі принципу «витягнутої руки».

Розширені можливості пошуку досліджень залежать від кожного конкретного підприємства – вони визначаються фахівцем в процесі підготовки до аудиту. Хоч податкові органи і можуть звернути пильну увагу на компанію з великими збитками, це не означає, що вони будуть спочатку підозрювати маніпуляції зі звітністю. Наявність результатів незалежної експертизи дозволяє мінімізувати ризики з перерахунком податкових зборів, штрафами та іншими негативними наслідками.

Висновки

Використання послуг професійної компанії з аудиту збитків і ТЦО максимально убезпечить підприємця і полегшить йому подачу річної або планової звітності. При цьому дані перевірок сертифікованого фахівця можна використовувати і для зниження податкового навантаження, поліпшення роботи компанії, динамічної зміни ціни. Всі ці нюанси слід враховувати при замовленні аудиту у професіоналів. Крім основного звіту фахівець завжди надасть список шляхів вирішення виниклих проблем, що в майбутньому полегшить роботу зі звітністю. І варто пам’ятати, що бізнес – це завжди ризик втратити все, а не тільки заробити великі гроші.

 

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ