Опубліковано: 10.02.2021

Оновлено: 29.04.2022

Усі, хто стикався з трансфертним ціноутворенням, знає, що важливу роль у цьому питанні відіграє принцип «витягнутої руки». Що ж це таке? І які вимоги встановлює це правило? Про це ми поговоримо в цій статті.

Отже, принцип «витягнутої руки» — це певний стандарт, який встановлює особливий взаємозв’язок між особами, які укладають угоду. Ідея полягає в тому, що вартість повинна безпосередньо показувати всі умови договору, які можуть застосовуватися між незалежними компаніями.

Також необхідно знати, що застосування цього принципу регулюється українським законодавством. Так, Законом України встановлено, що платник податків, який бере участь у контрольованій операції, зобов’язаний розрахувати розмір свого прибутку, який підлягає оподаткуванню, дотримуючись усіх вимог принципу «витягнутої руки».

Такий розмір прибутку буде відповідати принципу в тому випадку, коли умови операції будуть аналогічні умовам, які використовуються під час контрольованих операціях між непов’язаними суб’єктами.

Якщо умови договору (угоди) не дотримуються вимог «витягнутої руки», тоді прибуток від цієї контрольованої операції переходить у дохід платника податку, який також обкладається податком.

Часто виникає питання — як уповноважені податкові органи перевіряють контрольовану операцію на відповідність принципу «витягнутої руки». Для цього також існують спеціальні законодавчі норми. Законом України закріплені спеціальні методи, згідно з якими відбуваються відповідні перевірки.

Було цікаво? Дізнайтесь більше! Наприклад про те, які зміни відбулися в Податковому кодексі України відповідно до Законопроєкту №4065.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ