2495-min

Трансфертне ціноутворення (ТЦУ) – тема особливої важливості для більшості платників податку на прибуток, що мають зовнішньоекономічну діяльність. Також часто потрапляння під контроль ТЦУ є наслідком бажання компаній максимально знизити обсяг податків на прибуток від своєї основної діяльності. Особливо актуальним питання контролю в сфері ТЦУ став зараз, після того, як в Податковому Кодексі були зроблені серйозні зміни, які вступили в силу 1-го січня 2017 року. Вони торкнулися контрольованих операцій, подання звітності, а також штрафів.

ТЦУ-2017: що змінилося

Перш за все, був змінений поріг визнання операцій контрольованими. Якщо раніше під контролем перебували підприємства з річним доходом понад 50 мільйонів гривень, то відтепер під контроль потраплятимуть ті, хто заробляють більше 150 мільйонів. Крім того, збільшили обсяг операцій з одним контрагентом – тепер він становить 10 мільйонів гривень (проти 5 млн. В старій редакції).

Безумовно, це суттєво полегшує життя тим підприємствам, які потрапляли під контроль трансфертного ціноутворення раніше. Однак звіт по контрольованим операціям за 2016 й рік слід подавати за старими правилами, тобто, при загальному річному доході понад 50 мільйонів і при річному обсязі операцій з одним контрагентом понад 5 мільйонів гривень.

483-min
1118-min

Як рахувати нові штрафи ТЦУ?

Зазнали змін і штрафи ТЦУ. Новим мірилом для їх формування відтепер є не обсяг мінімальної зарплати, як було раніше, а мінімальний прожитковий мінімум працездатного громадянина. Крім того, збільшилася кількість штрафів, що спричинило за собою багаторазове збільшення відповідальності платників податку на прибуток за межі не виконання нормативних вимог у сфері ТЦУ. А саме: від 01.01.2017 була введена нова група штрафів, яка називається «Штрафи за несвоєчасну подачу» (документації, звіту, неповного декларування в звіті). Тобто, не просто за неподання, а за затримку в поданні документів. При цьому сплата штрафу жодним чином не скасовує обов’язку подавати всю необхідну документацію та звіт про контрольованих операціях.

За що доведеться платити штрафи?

Перелік штрафів в новій редакції розширили, і з 1-го січня 2017 року такі штрафи виглядають наступним чином:

І. Старі штрафи в новій редакції

– Неподання документації по ТЦУ

Штраф за неподання документації з трансфертного ціноутворення становитиме 3% від обсягу контрольованих операцій, за якими платник податків повинен був підготувати таку документацію. При цьому сума штрафу не повинна перевищувати 200 прожиткових мінімумів працездатного громадянина (тобто, 275 600 гривень), зафіксованих за станом на 1 січня звітного року, за весь обсяг контрольованих операцій, здійснених в цьому році.

– Неподання звіту по контрольованим операціями

Якщо ви не подасте звіт по к/о, то за всіма незадекларованими операціями вам доведеться викласти 300 прожиткових мінімумів працездатного громадянина, що в 2016 р становить 413 400 гривень.

– Незадекларовані к/о

При відсутності задекларованих контрольованих операцій державі буде потрібно виплатити 1% від суми цих операцій. При цьому сума штрафу не повинна перевищувати 300 прожиткових мінімумів (тобто, 413 400 гривень), зафіксованих за станом на 1 січня звітного року, за весь обсяг незадекларованих контрольованих операцій, здійснених в цьому році.

ІІ.Нові штрафи

– Несвоєчасне подання звіту по к / о

Невчасно поданий звіт по контрольованим операціям обійдеться вам в 1 прожитковий мінімум, зафіксований на 1-е січня звітного року, і виплатити цей мінімум доведеться за кожен прострочений день. При цьому сума штрафу не повинна перевищувати 300 прожиткових мінімумів (тобто, 413 400 гривень).

– Невчасно декларування контрольованих операцій

У цьому випадку штраф буде таким же, як і за невчасне подання звіту по к/о: 1 прожитковий мінімум, зафіксований на 01.01 звітного року, за кожен прострочений день, але не вище 300 розмірів прожиткового мінімуму (413 400 гривень).

– Несвоєчасне подання документації

За невчасно подану документацію в Україні карають 2-ма розмірами прожиткового мінімуму працездатногогромадянина за станом на 1-е січня звітного року, які виплачуються за всі прострочені дні (2 756 гривень в день), але не вище 200 розмірів прожиткового мінімуму (275 600 гривень).

– Не подані звіти по к/о та документація по закінченню місяця після крайнього терміну виплати штрафів «першої групи» («старих штрафів в новій редакції»)

Якщо протягом 30-ти календарних днів, наступних після крайньої дати виплати штрафів «1-ї групи», ви не подаєте документацію по ТЦУ, вас оштрафують на 5 прожиткових мінімумів, встановлених на 1-е січня звітного року, які ви зобов’язані будете заплатити за кожен прострочений день (а це складе 6 890 гривень щодня).

– Недотримання принципу «витягнутої руки»

Не слід забувати, що в разі виявлення податковою перевіркою недотримання компанією принципу «витягнутої руки» нараховуються додаткові податкові зобов’язання з податку на прибуток.

 

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ