Опубліковано: 08.05.2020

Оновлено: 22.01.2021

За що доведеться платити штрафи?

Перелік штрафів в новій редакції розширили, і з 1-го січня 2019 року такі штрафи виглядають наступним чином:

Штрафи у сфері ТЦУ (прожитковий мінімум працездатного громадянина на 01.01.2019 р – 1921 грн.)

– Неподання звіту по контрольованим операціями

Якщо ви не подасте звіт по к / о, то за всіма незадекларованим операціями вам доведеться викласти 300 прожиткових мінімумів працездатного громадянина, що в 2019 р становить 576 300 гривень.

– Незадекларовані к / о

При відсутності задекларованих контрольованих операцій державі буде потрібно виплатити 1% від суми цих операцій. При цьому сума штрафу не повинна перевищувати 300 прожиткових мінімумів (тобто, 576 300 гривень), зафіксованих за станом на 1 січня звітного року, за весь обсяг незадекларованих контрольованих операцій, здійснених в цьому році.

– Несвоєчасне подання звіту по к / о

Невчасно поданий звіт по контрольованим операціями обійдеться вам в 1 прожитковий мінімум, зафіксований на 1-е січня звітного року, і виплатити цей мінімум доведеться за кожен прострочений день. При цьому сума штрафу не повинна перевищувати 300 прожиткових мінімумів (тобто, 576 300 гривень).

– Невчасно декларування контрольованих операцій

У цьому випадку штраф буде таким же, як і за невчасне подання звіту за к / о: 1 прожитковий мінімум, зафіксований на 01.01 звітного року, за кожен прострочений день, але не вище 300 розмірів прожиткового мінімуму(576300 гривень ).

– Неподання документації по ТЦУ

Штраф за неподання документації з трансфертного ціноутворення становитиме 3% від обсягу контрольованих операцій, за якими платник податків повинен був підготувати таку документацію. При цьому сума штрафу не повинна перевищувати 200 прожиткових мінімумів працездатного громадянина (тобто, 384 200гривень),зафіксованих за станом на 1 січня звітного року, за весь обсяг контрольованих операцій, здійснених в цьому році.

– Несвоєчасне подання документації

За невчасно подану документацію в Україні карають 2-мя розмірами прожиткового мінімуму працездатної громадянина за станом на 1-е січня звітного року, які виплачуються за все прострочені дні(3842 гривень в день), але не вище 200 розмірів прожиткового мінімуму(384200 гривень).

– Чи не подані звіти по к / о та документація по закінченню місяця після крайнього терміну виплати штрафів «першої групи» ( «старих штрафів в новій редакції»)

Якщо протягом 30-ти календарних днів, наступних після крайньої дати виплати штрафів «1-й групи », ви не подаєте документацію по ТЦУ, вас оштрафують на 5 прожиткових мінімумів, встановлених на 1-е січня звітного року, які ви зобов’язані будете заплатити за кожен прострочений день (а це складе 9 605гривень щодня).

– Недотримання принципу «витягнутої руки»

Не слід забувати, що в разі виявлення податковою перевіркою недотримання компанією принципу «витягнутої руки» нараховуються додаткові податкові зобов’язання з податку на прибуток.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ