Опубліковано: 26.01.2021

Оновлено: 07.12.2021

2021 рік починається з нових змін у законодавстві. Ці нововведення стосуються декількох сфер діяльності: корпоративного оподаткування, міжнародного оподаткування, оподаткування фізичних осіб і, звісно, трансфертного ціноутворення. У цій статті пропонуємо вам розглянути основні зміни, що стосуються останньої категорії.

Трирівнева звітність

Ось і настав той час, коли в дію вступає нова трирівнева звітність. 2021 рік вважається першим звітним періодом. Ця система запроваджена згідно з Планом BEPS. Крім того, ця звітність має певні критерії щодо майстер-файлу на звіту у розрізі країн.

Отже, майстер-файл повинен становити 50 млн євро. Він має бути поданий протягом 90 днів з моменту отримання запиту. Важливо, що документ подається виключно державною мовою. У свою чергу, за неподання майстер-файлу передбачається штраф у розмірі до 300 прожиткових мінімумів громадян.

Наступне – звіт у розрізі країн. Ця інформація має бути подана протягом 12 місяців з моменту закінчення фінансового року. За її неподання також передбачений штраф, який становить до 1000 прожиткових мінімумів громадян.

Крім того, говорячи за трирівневу звітність, необхідно згадати й за повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Ці дані необхідно подати до 1 жовтня того року, який є наступним після звітного, тобто до 1 жовтня 2021 року необхідно подати інформацію за 2020 рік.

Конструктивні дивіденди

Відтепер на доходи нерезидентів встановлений новий податок у розмірі 15%. Він сплачується відносно виплат, які є прирівняними до дивідендів. Серед цих виплат є суми коригування, які опираються на методології трансфертного ціноутворення, що регулюють операції купівлі-продажу товарів або послуг і доходи, відображені в якості платежів за цінні папери (тобто так звані корпоративні права).

Операції, що пов’язані з сировинними товарами

Також зміни вплинули й на сировинні товари. Таким чином, впроваджено нове поняття, а саме “котирувальні ціни” – вони містять у собі не тільки біржові ціни, але й інформацію підприємств, які користуються “прозорою звітністю”. Ця звітність має бути регулярною та пов’язана з кількома контрагентами. Отже, новий перелік сировинних товарів став діяти вже з 1 січня 2021 року. Тому будьте пильними та перевіряйте всю інформацію.

Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які з’явилися зміни щодо подвійного оподаткування з Австрією.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ