Опубліковано: 21.11.2019

Оновлено: 18.03.2020

vnesenie izmenenij v uchreditelnye dokumenty

Правила трансфертного формування цін діють на території України протягом останніх шести років. Але, незважаючи на це, питання, як грамотно вибрати метод ТЦО, залишається актуальним і сьогодні.

Актуальність питання про вибір методу ТЦО

Розділ документів, відповідно до ТЦО, який включає економічний і порівняльний види аналізів, вважається основним. У розділі зазначено, чи відповідають умови контрольованих операцій принципу, який носить назву «витягнутої руки». Також важливе поняття, як фіксується ця відповідність.

Фахівці вважають розділ суперечливим. Тому часто виникають податкові спори, які доходять до судових засідань. В якості позивача в таких справах виступають контролюючі установи.

Виходить, що економічний аналіз разом з вибором ефективного підходу ТЦО – один з основних етапів підготовки документів по ТЦО. Вибір слід здійснювати до того, як буде представлений звіт по контрольованих операціях. Адже в документі вказують відомості щодо методики.

1280x720 YwP

Різновиди методів ТЦО

Повний список методів ТЦО вказано в Податковому кодексі України. Їх застосовують, щоб умови контрольованої маніпуляції відповідали підходу «витягнутої руки». У ПКУ існує пріоритетність методик, які рекомендовано дотримуватися, роблячи остаточний вибір методу:

  • порівняння неконтрольованої вартості;
  • метод вартості перепродажу і «витрати +»;
  • підхід визначення чистої виручки і її розподілу.

У ПКУ вказані п’ять методик. Найпопулярнішим вважається підхід визначення чистого прибутку з використанням даних із зовнішніх джерел. Для обґрунтованого застосування інформації важливо провести аналіз інших підходів, які можуть бути пріоритетними.

У ПКУ зафіксовані критерії, за якими визначають методику ТЦО. Вона повинна бути ефективною за фактами фантом і умов проведення контрольованої операції.

narbilde av notatskriving
passo 1

Як вибрати ефективну методику ТЦО

Доцільний метод вибирають, виходячи з таких параметрів:

  • формат контрольованої операції відповідає результатам функціонального аналізу контрольованої операції;
  • присутня повна і достовірна інформація, яка необхідна для використання методики;
  • яка порівнянність існує між контрольованими і неконтрольованими операціями. Важлива надійність коригувань зіставлення, які застосовують для усунення неточностей.

Висновок

З огляду на всі вищевикладені моменти, можна зробити висновок, що при виборі методу ТЦО варто ретельно проаналізувати контрактні та фактичні умови здійснення контрольованих операцій, здійснити аналіз можливості застосування методу, а також провести функціональний аналіз і звернути особливу увагу на його опис в документації по ТЦО.

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ