Опубліковано: 30.03.2021

Оновлено: 31.10.2022

19.03.2021 року набув чинності новий наказ Міністерства фінансів України, а саме наказ від 31 грудня 2020 року № 841 «Про внесення змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції» (далі – Наказ). Отже, давайте розглянемо у цій статті, що тепер необхідно знати кожному платнику податків.

Згідно з цим Наказом форма та порядок оформлення документації про контрольовані операції були змінені таким чином, що норми наказу Міністерства фінансів №8 тепер повністю відповідають всім нормам Податкового кодексу України.

Отже, зміни полягають у наступному:

  1. Доповнення визначення “пов’язані особи”, який має відношення до цілей ТЦУ. У першу чергу, відсоток пов’язаності було підвищено з 20 до 25. Крім того, тепер введена нова категорія осіб, а саме “утворення без статусу юридичної особи”.
  2. Були змінені правила використання методів ТЦУ, зокрема для тих контрольованих операцій, які безпосередньо мають відношення до сировинних товарів. Крім того, нововведення доторкнулися й визначення джерел інформації, які використовуються для отримання котирувальних цін відносно сировинних товарів.
  3. Згідно з новими змінами платники податків тепер зобов’язані будуть зазначити всі застосовані джерела інформації. Це необхідно для того, щоб повноцінно обґрунтувати у звіті відповідність всіх наявних умов контрольованої операції принципу “витягнутої руки”. 

Таким чином, з 19 березня 2021 року діють нові вимоги до оформлення звіту про контрольовані операції. Наші експерти радять бути дуже уважними під час складання документації ТЦУ та завжди контролювати законодавчі нововведення. У разі, якщо ви маєте сумніви щодо правильності оформлення документів, ви можете звернутися за допомогою до сертифікованих спеціалістів. Ми завжди готові допомогти вам і пояснити всі тонкощі ТЦУ.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ