Опубліковано: 28.12.2020

Оновлено: 28.12.2020

16 грудня Верховна Рада України ратифікувала Протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Австрії. Ці зміни спрямовані на знищення подвійної ставки оподаткування, а також на здійснення превентивних дій, які не дозволять ухилятися від сплати податків на доходи та майно. Відповідний Законопроект підтримали 212 народних депутатів України.

Що зміниться?

У першу чергу, поговоримо про зміни, які будуть запроваджені цим протоколом. Отже, завдяки цьому документу положення українського законодавства будуть відповідати всім стандартам Модельної Конвенції ОЕСР.

Крім того, деяких змін зазнають ставки оподаткування. Таким чином, їх розмір зміниться наступним чином:

  • загальні ставки оподаткування дивідендів – з 10% до 15%, а також з 2% до 5%;
  • ставка роялті, яка сплачується за наявність будь-яких авторських прав на наукові здобутки, патенту тощо – з 0% до 5%;
  • ставка роялті, яка сплачується за наявність будь-яких авторських прав на об’єкти літературного чи мистецького характеру – з 5% до 10%.

Також ці нововведення встановлюють нові положення до Конвенції, а саме:

  • обмеження права на використання пільгових норм, що закріплені в Конвенції, якщо головною метою є саме отримання цих пільг;
  • збільшення можливостей у питанні обміну податковими даними між різними уповноваженими органами договірних країн.

На практиці застосовувати ряд правил та стандартів, що закріплені в міжнародних угодах, можна лише після того, як Верховна Рада надасть згоду на обов’язковість цього нормативно-правового акту. Таким чином, ратифікація Протоколу повинна відіграти важливу роль у внутрішніх державних податкових операціях, удосконалити систему загалом і встановити відповідність між національним та міжнародним законодавством.

Було цікаво? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які зміни планують внести до Податкового кодексу України згідно із Законопроектом №4065.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ