Опубліковано: 17.08.2020

Оновлено: 18.08.2020

Внесення змін до податкового законодавства продовжується, саме тому Офіс великих платників податків ДПС не припиняє надавати професійні інформаційні роз’яснення. Так, було надано коментарі з приводу запровадження Закону України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». 

Що було змінено? 

З 1 січня 2021 року підпункт 14.1.49 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України буде мати новий вигляд. Таким чином, буде встановлено визначення поняття “дивіденди”. Отже, дивіденди – це виплата, яка реалізується юридичною особою (включаючи емітента корпоративних прав), певних цінних паперів, що відбувається з користю для власника цих прав, що встановлюють право власності спонсора на якусь частину майна емітента, у зв’язку з поділом частей його доходу, отриманого за вимогами бухгалтерського обліку. 

Крім того, до дивідендів з метою оподаткування будуть прирівнюватися такі елементи:

  • платіж у будь-якій формі (грошовій або негрошовій), що надходить від юридичної особи з користю для її власника чи члена у випадку, коли відбувається розподіл доходу;
  • сукупність прибутків, які виражаються в якості платежів за акції, що направлені з користю для нерезидента, під час контрольованої операції, яка перевищує розмір, зазначений у принципі “витягнутої руки” (підпункти “а”, “в”, “г” підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України);
  • розмір ціни товарів або послуг, що придбаються у нерезидента аналогічно до попереднього пункту;
  • розмір, на який зменшена ціна товару або послуги, яку придбає нерезидент також аналогічно до другого пункту цього переліку;
  • платіж у будь-якій формі (грошовій або негрошовій), що надходить від юридичної особи з користю для її власника чи члена у випадку, коли знижується розмір статутного капіталу, відбувається викуп усіх цінних паперів, приймається рішення щодо виходу члена з акціонерного товариства, та під час інших фінансових процедур, наслідками яких є зниження неподільного доходу. 

Також звертаємо вашу увагу на те, що зазначено в підпункті 141.4.2 пункту 141.4 статті 141 Податкового кодексу України. Резидент, що проводить з користю для нерезидента будь-який платіж з прибутку, який походить на території нашої держави, повинен надавати певний податок з прибутку, що має вигляд дивідендів. Виплата становить 15 відсотків від їх розміру. 

Крім того, якщо вищевказана виплата за розміром буде вищою ніж сума, що зазначена у принципі “витягнутої руки”, або якщо резидент надає інший прибуток, тоді в такому разі ця особа також зобов’язана виплатити ставку, розмір якої відповідає 15 відсоткам. Це оподаткування має відбутися до кінцевої дати надання документації про контрольовані процедури за необхідний звітний термін. 

Було корисно? Дізнайтеся, які є нові роз’яснення щодо деяких питань, які стосуються трансфертного ціноутворення.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ