Опубліковано: 26.10.2021

Оновлено: 26.10.2021

Консалтингова компанія “Парето” провела вебінар, який був присвячений темі: “Критерії визнання операцій контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення”. 

Спікерами були Ігор Сухоліт, керівник практики трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування, та Ірина Фещенко, аудитор департаменту аудиту.

Під час вебінару були розглянуті такі питання:

  1. Основні критерії визнання операцій контрольованими у 2020 році; 
  2. Новий тип контрольованих операцій – операції з представництвами; 
  3. Типи операцій, до яких можуть виникнути сумніви у визнанні їх контрольованими.

У цій статті ми розглянемо декілька особливостей, які стосуються вище зазначеної теми. Якщо ви бажаєте побачити повну версію вебінару, тоді відкривайте відео нижче.

Контрольовані операції

Поняття “контрольовані операції” встановлюється в Податковому кодексі України. Якщо звернутися до п. 39.2.1.1 ПКУ, то можна побачити, що до контрольованих операцій відносять:

  • операції, що відбуваються з пов’язаними особами нерезидентами;
  • продаж або купівля продукції або послуг на зовнішньоекономічному рівні;
  • операції, що укладаються з нерезидентами тих держав, які входять до спеціального переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України;
  • операції, що укладаються з нерезидентами, які мають організаційно-правову форму, що входять до спеціального переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України;
  • операції між нерезидентом і представництвом (як внутрішньо- так і зовнішньогосподарські)

Більш детально про кожну з цих категорій розповіли спікери під час вебінару.

Також ПКУ встановлює, що контрольовані операції – це такі господарські операції, що мають змогу впливати на безпосередній об’єкт оподаткування.

Крім того, сьогодні існують окремі Листи ДФС, в яких надаються роз’яснення щодо окремих категорій контрольованих операцій.

Умови для контрольованих операцій

Як ми вже визначили, перелік контрольованих операцій встановлений в ПКУ. Окрім цього, існують певні умови, яким повинна відповідати кожна операція, яка визначається як контрольована.

Такими критеріями є:

  1. Річний дохід платника податків за відповідний звітний період має становити або перевищувати 150 мільйонів гривень.
  2. Обсяг контрольованих операцій з конкретним контрагентом за відповідний звітний період має становити або перевищувати 10 мільйонів гривень.

Більш детальну інформацію ви знайдете у вебінарі.

Консалтингова компанія “Парето” понад 10 років надає послуги у сфері трансфертного ціноутворення. Ми знаємо, як швидко та професійно скласти документацію для перевірок. 

Бажаєте отримати безкоштовну консультацію? Тоді залишайте заявку на сайті!

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ