Опубліковано: 27.05.2021

Оновлено: 08.12.2021

Нещодавно згідно з наказом Міністерства фінансів була затверджена Консультація щодо застосування окремих положень статті 39 Податкового кодексу України. Що вона означає та що дає платникам податків – про це розповіли експерти.

Цей документ роз’яснює норми, які мають відношення до:

  • сировинної продукції та такої, що має біржові котирування;
  • умов визначення операцій контрольованими;
  • порядку подання окремих документів;
  • використання 30% коригувань у певних випадках.

Розглянемо кожний із цих пунктів окремо.

Отже, щодо сировинної продукції, що має біржові котирування, зазначено наступне. З огляду на те, що Постанова КМУ, яка встановлює Перелік сировинних товарів, набула чинності тільки 01.01.2021 року, то норми ПКУ щодо контрольованих операцій з цією продукцією також будуть діяти з цього часу. Проте в Консультації вказано, що, якщо платник податків застосовував вищезазначені норми ПКУ в період з 01.01.2020 року по 22.05.2020 року, тоді він може використовувати цей метод і надалі, але при цьому необхідно надати відповідні обґрунтування.

Наступне питання – це умови визначення операцій реструктуризації підприємства контрольованими. Тут роз’яснюється, що господарські операції, які здійснюють відповідно до цілей ТЦУ, не є вичерпними. Це означає, що таке уточнення, як операція реструктуризації, не буде вважатися розширенням законного переліку господарських операцій.

Останнє питання – використання 30% коригувань фінансового результату. Ця норма виконується на підставі пп. 140.5.4, 140.5.51, 140.5.6 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України. Відповідно щодо цих норм були надані роз’яснення, які стосуються:

  1. Офіційного документа, який підтверджує сплату необхідного податку (це стосується тих нерезидентів, чия організаційно-правова форма затверджена спеціальним переліком КМУ).
  2. Змінення фінансового результату відповідним уповноваженим органом у результаті зміни права власності (надання новому суб’єкту).
  3. Розміру необхідної інформації для того, щоб достатньо обґрунтувати відповідність принципу «витягнутої руки».

Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які роз’яснення надала ДПС щодо незаконного використання комп’ютерних програм.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ