Опубліковано: 19.05.2021

Оновлено: 19.05.2021

На жаль, сьогодні існує факт застосування підприємствами нелегальних комп’ютерних програм. До чого це може призвести? На це питання відповіла ДПС.

Платник податків відправив до служби запит, у якому поцікавився можливими наслідками вищезазначеного застосування. Основними питаннями були:

  1. Платник податків використовує у своїй діяльності нелегальні комп’ютерні програми, при цьому документи про їх придбання відсутні. Чи буде вважатися ринкова вартість цих програм частиною доходів?
  2. Якщо у платника податків буде виявлена відсутність документів про придбання ПЗ, чи буде до нього застосована якась санкція?
  3. Які дії виконує ДПС, коли отримує повідомлення про те, що платник податків у своїй діяльності незаконно застосовує комп’ютерне ПЗ?

Слід зазначити, що уповноважені особи детальних відповідей не надали, а тільки відписали короткими коментарями.

Щодо першого питання ДПС зазначила, що розрахунок доходів у вигляді вартості комп’ютерного ПЗ не відноситься до їх компетенції.

Щодо другого та третього питань – у Податковому кодексі України відсутні норми про те, що податкові органи мають підстави проводити перевірки щодо дотримання авторських прав на ПЗ. Проте в разі виявлення такого порушення контролюючі органи мають право скласти протокол про адміністративне правопорушення за статтею 512 КУпАП, за яке передбачено штраф у розмірі від 10 до 200 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто від 170 до 3400 гривень.

Крім того, необхідно знати, що згідно з українським законодавством за незаконне застосування комп’ютерного ПЗ передбачені такі види відповідальності, як цивільно-правова, адміністративна та кримінальна.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ