Опубліковано: 19.09.2019

Оновлено: 18.08.2020

Gold above 1200

Визначення «тонка капіталізація» тісно пов’язане з видами фінансування фірми. Але, переважна кількість підприємців, під цім формулюванням розуміють виключно специфіку відображення відсотків за позиками в податковому обліку. Фахівці в області аудиту відмічають, що компанія може фінансуватись одним з двох засобів: участь у власному капіталі або борговим фінансуванням.

Як правило, боргове фінансування стосується випадків, коли кредити (позики) надаються компаніям під певний відсоток. Операції, які здійснюються для нарахування відсотків по кредиту, відносяться до категорії витрат, що зменшує об’єкт оподаткування податком на прибуток. «Тонку капіталізацію» компанії слід відносити до боргового фінансування.

Ще один розповсюджений засіб фінансування закладу – це участь у своєму капіталі. Такий вид фінансування характерний для суб’єктів господарювання що прямо пов’язані. В цьому випадку материнська компанія має право на отримання дивідендів від дочірнього закладу. Але, нарахування коштів можливо лише в тому випадку, якщо він має прибуток.

IRA Gold Advisor
7th July 6 1920x1200

За підсумками проведення аудиторських перевірок в Україні встановлено, що серед платників податків виявлено тенденцію при якій значно привабливішим стало боргове фінансування. Інакше фахівці не зможуть пояснити той факт, чому переважна більшість компаній обрала саме такий засіб фінансування.

Оскільки «тонка капіталізація» являється одним з методів пов’язаності суб’єктів господарювання у межах Податкового кодексу держави, то вона тісно пов’язана з трансфертним утворенням ціни.

Які особи визнаються пов’язаними

Зокрема в статті 14 Податкового кодексу зазначено, що у випадках, коли загальна сума боргових зобов’язань однієї юридичної особи, стосовно іншої перевищує суму власного капіталу більше ніж в 3,5 рази, ці особи визнані пов’язаними. Для компаній, які здійснюють виключно лізингову діяльність та фінансових установ ця сума має бути більше ніж у 10 разів. Варто враховувати, що сума власного капіталу та цих зобов’язань визначається розрахунком середньоарифметичного показника на початок і кінець звітного періоду включаючи нараховані відсотки. В тих випадках, коли виконуються умови пп.39.2.1.7 Податкового кодексу, операції визнаються як контрольовані.

 

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ