Опубліковано: 19.10.2020
Оновлено: 22.01.2021
Експерти компанії “Парето” наголошують на тому, що нещодавно був прийнятий Закон України №466, який охоплює окремі правові норми щодо встановлення контролю за ТЦУ за допомогою трирівневої системи документування для міжнародних груп компаній.
Як відомо, у свою чергу, трирівнева система містить у собі глобальну документацію з ТЦУ. У цій статті ми пропонуємо більш детально розглянути особливості цієї документації.
Що таке глобальна документація (майстер-файл)?
Глобальна документація з ТЦУ (або майстер-файл) – це певний документ або сукупність документів, що складаються у вільній формі та мають відображати наступну інформацію:
- Система та структура організації міжнародної групи компаній та країни, в якій учасники можуть здійснювати свою безпосередню діяльність.
- Інформація про роботу міжнародної групи компаній, а саме:
- головні фактори, що створюють економічний результат;
- джерела постачання та встановлення розміру найбільшого доходу;
- договори, що спрямовані на надання або отримання послуг, робіт;
- аналіз функціональної роботи учасників міжнародної групи компаній;
- укладені угоди, що стосуються процесу реструктуризації підприємства, відчуження цінних паперів.
- Нематеріальні активи, що мали місце в діяльності міжнародної групи компаній.
- Опис фінансової діяльності міжнародної групи компаній.
- Консолідований економічний звіт міжнародної групи компаній, який є актуальним за фінансовий річний період.
- Інформація про чинні односторонні договори, що мали місце в угодах між учасниками міжнародної групи компаній.
У пункті 53 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України вказано, що запити до платників про надання вищеназваної документації можуть надходити від ДПС щодо звітного періоду, який буде закінчуватися у 2021 році.
Що буде, якщо не подати глобальну документацію?
Експерти звертають увагу платників податків на те, що за неподання майстер-файлу буде наставати відповідна відповідальність.
У разі, якщо платник не надасть необхідні документи, йому буде виписаний штраф у розмірі 300 ПМ. Це вказано у пункті 120.3 статті 120 Податкового кодексу України. У свою чергу, згідно з пунктом 120.6 статті 120 Податкового кодексу України несвоєчасне подання глобальної документації тягне за собою штраф у розмірі 3 ПМ за один несвоєчасно поданий календарний день. Проте розмір цього штрафу не може перевищувати 300 ПМ.
Було корисно? Дізнайтесь більше! Наприклад, про нову трирівневу модель, яка регулює звітність з трансфертного ціноутворення.