Опубліковано: 14.12.2021

Оновлено: 14.12.2021

Питання щодо початку або закінчення володіння часткою резидентом в іноземній юридичній особі давно вже стояло дуже гостро. Таким чином 22 вересня 2021 року був запроваджений Наказ Міністерства фінансів України №512 (зареєстрований цей документ 22 листопада 2021 року під №1525/37147).

Що отримають податківці?

Розглядаючи цей нормативно-правовий акт, можна зробити висновок, що згідно з підпунктом 392.5.5 статті 392 Податкового кодексу України впроваджено:

  1. Зміст та форму Повідомлення про набуття (початок виконання фактичного контролю) або відчуження частки (закінчення фактичного контролю) резидентом в іноземній компанії або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без відповідного статусу юридичної особи (тепер у новому документі закріплені правила та порядок оформлення зазначеного Повідомлення).
  2. Особливості та вимоги щодо подання Повідомлення до відповідного контролюючого органу.

Нормативно-правовий акт набирає чинності вже 1 січня 2022 року. Саме тому податківцям слід знати деякі правила.

По-перше, дія цього документу буде поширюватися на всіх резидентів як фізичних, так і юридичних осіб.

По-друге, зазначені особи повинні будуть надіслати відповідне Повідомлення протягом 60 днів з моменту:

  • набуття (початку виконання фактичного контролю) або відчуження частки (тобто закінчення фактичного контролю) в іноземній юридичній особі, майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без відповідного статусу юридичної особи;
  • початку або закінчення здійснення фактичного контролю над діяльністю іноземної юридичної особи.

Вищезазначені факти є одними з головних норм, що стосуються Наказу МФУ №512. Якщо ви бажаєте дізнатися ще більше подробиць, ми залишаємо вам нижче повну версію цього документу.

Наказ_512

Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, що цікавить податківців після подання Документації. Це питання було детально розглянуто в одній з податкових консультацій.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ