Опубліковано: 30.11.2021

Оновлено: 30.11.2021

Здавалося б, офіційна звітна кампанія з ТЦУ минула 01 жовтня. Але від бізнесу продовжують надходити питання щодо формування ТЦУ-звітності. Зокрема, відносно Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. 

А все тому, що 2022-ий рік обіцяє нам трирівневу документацію з трансфертного ціноутворення. Окремі роз’яснення надані в нових індивідуальних консультаціях від податкової. Приводимо їх нижче. Далі буде!

Період подання Повідомлення

Згідно з українським законодавством Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній подається вперше у 2021 році відповідно за звітний 2020 рік. 

Також відомо, що Повідомлення має містити в собі інформацію про сукупний консолідований дохід МГК, що також має бути розрахований відповідно до всіх вимог та правил.

Сукупний консолідований дохід МГК: яка валюта?

Якщо звернутися до Податкового кодексу України, то в підпункті 39.4.15 пункту 39.4 статті 39 ми знайдемо, що сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній має відбуватися згідно з офіційним курсом валюти (гривні щодо євро або долару США), що встановлюється Національним банком України. Також цікаво, що курс має бути взятий середній, враховуючи всі показники за конкретний звітний період.

Розділ ІІІ Повідомлення та Звіт

Відповідно до національних норм розділ ІІІ Повідомлення про участь у МГК має заповнюватися в тому разі, коли МГК не повинна подавати Звіт (це залежить від законодавства певних держав). Також під час оформлення мають бути відмічені всі країни, де МГК здійснює діяльність, але не подає відповідний Звіт.

Усі ці особливості й не тільки зазначені в індивідуальній податковій консультації 4186/ІПК/99-00-21-02-03-06 від 05.11.2021 року, документ якої ми додаємо нижче.

3455-ІПК-6 Знеособлена

Чи можна використати валюту іншої держави?

Актуальне питання – чи можна використовувати офіційний курс валюти іншої держави, аніж України?

У Повідомленні у графі 11.2 необхідно вказати код тієї валюти, за допомогою якої оформлюється звітність міжнародної групи компаній. Наприклад, в Україні такий код має вигляд «UAH».

Коди сукупного консолідованого доходу

Враховуючи норми та правила складання Повідомлення, слід враховувати той факт, що зазначаючи інформацію про сукупний консолідований дохід міжнародної групи компаній, необхідно зазначити діапазон цієї суми, який відображається завдяки спеціальному коду:

  1. UNC 901 – сукупний консолідований дохід становить менше ніж 50 мільйонів євро.
  2. UNC 902 – більше ніж 50 мільйонів євро, але не більше ніж 750 мільйонів євро.
  3. UNC 903 – більше ніж 750 мільйонів євро.

Ці два питання та інші особливості також роз’ясненні в одній з індивідуальних податкових консультацій, а саме в консультації 4187/ІПК/99-00-21-02-03-06 від 05.11.2021 року, яку прикріплюємо нижче.

3809-ІПК-6 Знеособлена

Консалтингова компанія Парето надає професійні послуги у сфері трансфертного ціноутворення, а також роз’яснення щодо оформлення та складання Документації. Наші переваги – це своєчасність, відкритість та доступність!

Залишилися питання? Залишайте заявку на офіційному сайті та отримайте безкоштовну консультацію!

Було корисно? Дізнайтеся більше! У нашій компанії пройшов вебінар на тему “Як підготувати Документацію з трансфертного ціноутворення?”

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ