Опубліковано: 28.07.2021

Оновлено: 29.07.2021

При відсутності контрольованих операцій у 2020-му році Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній не подається. Наявність контрольованих операцій у попередньому році не впливає на факт подачі даного Повідомлення.

До Державної податкової служби України надійшло звернення щодо надання індивідуальної податкової консультації. Предметом звернення було практичне застосування деяких норм статті 39 Податкового кодексу України. Відповідно до своїх повноважень ДПС надала наступні пояснення. 

У листі зазначено, що компанія щорічно здійснює контрольовані операції та вчасно надає до ДПС відповідний Звіт про контрольовані операції. Проте у 2020 році підприємство не виконувало жодних контрольованих операцій, саме тому не буде надавати Звіт про контрольовані операції. Крім того, у листі також вказано, що компанія не є членом жодної міжнародної групи компаній. 

З огляду на вищевикладене у заявника виникло таке питання – чи необхідно компанії відповідно до підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПКУ подавати до ДПС повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, якщо компанія не буде надавати Звіт про контрольовані операції та одночасно не є членом жодної міжнародної групи компаній. 

Вищезазначена документація подається до податкових  допомогою засобів електронного зв’язку в електронному вигляді згідно з вимогами Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг». 

У свою чергу, ДПС України зазначила, що якщо платник податків не виконував у звітному періоді контрольовані операції, то він не повинен надавати зазначену звітну документацію, у тому числі й Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. 

Також експерти звертають увагу на те, що за неподання або несвоєчасне подання документації платник несе відповідальність у вигляді штрафу, який зазначений у статті 120 ПКУ. 

Важливо! Кожна індивідуальна податкова консультація ДПС може використовуватися виключно заявником звернення. Усі податкові ситуації несуть індивідуальний характер, тому вони повинні й вирішуватися також індивідуально. 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ