Опубліковано: 14.09.2021

Оновлено: 14.09.2021

Нещодавно, 8 вересня, українська влада ратифікувала новий нормативно-правовий акт, а саме Протокол про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів. Ця угода передбачає уникнення застосування подвійного оподаткування та попередження платників податків щодо ухилення від зобов’язань.

Звісно, податкове законодавство не залишиться без змін. Саме тому платникам податків вже потрібно аналізувати всі нововведення та бути готовими до їх втілення.

Які зміни відбудуться?

Зокрема цим Протоколом встановлюються такі зміни:

  1. Ставка оподаткування процентів щодо виплат збільшиться на 2% (з 3% до 5%).
  2. Ставка оподаткування роялті щодо виплат на авторські права на наукову працю, об’єкти інтелектуальної власності та інше збільшиться на 5% (з 0% до 5%).
  3. Стаття, яка розкриває суть та значення обміну податковою інформацією відповідними органами, матиме нову редакцію, що надасть цим органам більше можливостей.
  4. Буде введена нова стаття “Право на отримання вигод”, яка буде встановлювати обмеження в питанні застосування пільгових прав.
  5. У статті 8 “Морський та повітряний транспорт” буде розширено поняття “прибуток”.

Коли зміни стануть дійсними?

Як зазначено в офіційних джерелах, Протокол набере чинності в той день, коли буде отримано всі повідомлення про завершення процедури ратифікації. При цьому вищеперераховані ставки оподаткування будуть діяти вже з 1 січня того року, який наступить після прийняття Протоколу.

Якщо ви хочете дізнатися, як саме ці зміни будуть впливати на вашу діяльність у сфері трансфертного ціноутворення, тоді зверніться за допомогою до наших експертів. Вони нададуть вам професійну консультацію та розкриють усі особливості та правила застосування цих нововведень.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ