Опубліковано: 23.03.2021

Оновлено: 23.03.2021

Говорячи про трансферне ціноутворення, необхідно згадати й про Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Цей орган є міжнародною організацією, діяльність якої спрямована на встановлення принципів вільної ринкової економіки. Сьогодні сюди входить 37 країн, більшість яких є членами Європейського Союзу.

У цій статті експерти підготували інформацію про те, які існують рекомендації ОЕСР з трансфертного ціноутворення. Цікаво? Тоді читайте далі.

Що таке ОЕСР?

Організація економічного співробітництва та розвитку – це спеціальні збори, в яких беруть участь уряди низки країн-учасників з метою вирішення питань, пов’язаних з боротьбою з різними аспектами глобалізації. Крім того, ОЕСР надає певні рекомендації для країн з метою поліпшення діяльності, пов’язаної з ТЦУ.

Керівництво ОЕСР по ТЦУ

Видавництво ОЕСР містить у собі різну статистичну інформацію, порівняльні дані, а також конвенції, стандарти та керівництва. Особливу увагу необхідно приділити останньому, так як саме в цьому нормативно-правовому акті містяться рекомендації для країн-учасників щодо використання принципу “витягнутої руки” під час контрольованих операцій.

Світова економіка вимагає особливого контролю за здійсненням трансфертного ціноутворення. Контролюючі податкові органи прагнуть того, щоб оподатковувані доходи навмисно не виводилися з їх юрисдикції, а платники податків, у свою чергу, не уникали подачі звітності. Крім того, платники податків також бажають досягти загальної згоди щодо принципу “витягнутої руки”, адже в разі, коли між двома країнами резидентами виникають спірні питання, платникам податків доводиться звертатися до подвійного оподаткування. Саме тому були розроблені загальні рекомендації щодо вищезгаданого принципу, які дають можливість збалансувати економічні відносини між країнами-учасниками ОЕСР.

Одне з найпоширеніших питань – коли ж та як з’явився цей документ. Керівництво ОЕСР по ТЦУ – це один із Звітів ОЕСР, а саме “Трансферне ціноутворення та транснаціональні компанії”, який був укладений у 1979 році. Звичайно, цей Звіт був певним чином видозмінений та оформлений у вигляді Керівництва.

Офіційно нормативно-правовий акт був затверджений у 1995 році: 27 червня Комітетом з фіскальних питань і 13 липня Радою Організації економічного співробітництва та розвитку. З того часу рекомендації не один раз оновлювалися та були доповнені новими нормами. Однак суть залишилася початкової.

Одні з останніх змін були здійснені в 2010 році. Тоді в більшій частині були переглянуті Розділи I, II та III, а саме були додані нові положення, які сьогодні регулюють вибір найбільш ефективного методу ТЦУ, їх практичне використання та здійснення аналізу на сумісність. Також у 2010 році був складений новий Розділ IX. Його суть полягає в регулюванні норм, які відображають фактори ТЦУ під час реструктуризації підприємства. Відповідно всі інші розділи цього посібника були змінені або доповнені так, щоб всі норми відповідали вищевказаним нововведенням.

Було корисно? Дізнайтесь більше! Наприклад про те, який список країн для трансфертного ціноутворення діє в 2021 році.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ