Опубліковано: 13.08.2019

Оновлено: 18.03.2020

Vnesennya zmin

В умовах загальної глобалізації бізнесу, збільшення ефективності Діджитал процесів і укрупнення частки продажів онлайн, стягування податків і контролювання процесів з боку фіскальної служби відрізняється підвищеною складністю, в результаті чого необхідні інноваційні підходи та зміни в законодавстві.

За минулі кілька років компанії нашої країни постійно стикаються з проблемою кардинальної зміни в податковому законодавстві. Як правило, дані зміни відбуваються дуже швидко, що не дозволяє платникам податків адаптуватися до умов, що змінилися.

Два роки тому Україна стала одним з учасників плану BEPS, стосовно боротьби з розмиванням податкової бази і виведенням доходів з-під оподаткування. В рамках даного плану передбачаються певні кроки, пов’язані з припиненням агресивного податкового планування. Нововведення торкнуться наведених нижче областей оподаткування.

Трансфертне ціноутворення

З початку поточного року відбулося оновлення правил трансфертного ціноутворення. На поточний момент операції між постійним представництвом і материнською компанією визнані тими, що можуть знаходиться під контролем, в тому випадку, якщо сума таких операцій понад 10 мільйонів грн. Також, щоб обґрунтувати операції, що знаходяться під контролем, варто довести реальність існування угоди. Завдяки цьому законодавчо закріплюється принцип переливання суті над формою.

uslugi
услуги по трансфертному ценообразованию - парето

Автоматизований обмін даними

Україна ще не встигла приєднатися до автоматичного обміну даними відповідно до міжнародного стандарту CRS, хоча вже задекларувала подібного роду проекти.

Для того, щоб брати участь в автоматичному обміні, нашій країні потрібно підписати багатосторонню угоду ОЕСР, яка пов’язана зі співпрацею між компетентними органами щодо автоматичного обміну даними. Крім того варто гарантувати надійність зберігання цих даних, отриманих в рамках обміну.

Після приєднання до CRS, наша країна зможе обмінюватися інформацією про банківські рахунки фіз.осіб і корпоративних рахунках компаній, трастів, а також приватних фондів. Крім того, дані в рамках CRS перенаправляються в країну податкового резидента даного рахунку.

Одним з найважливіших умов для використання механізму обміну даними в рамках CRS виступає інститут податкового резидентства фіз.особи або ж компанії.

КІК та Конвенція MLI

КІК

Крім того, є в планах введення в нашій країні правил контрольованих іноземних компаній (КІК). Передбачається, що податкові резиденти України будуть зобов”язані декларувати участь в закордонних компаніях і сплачувати податки.

Конвенція MLI

У минулому році наша країна підписала Багаторівневу конвенцію MLI. Її суть в одночасному внесенні змін до існуючих Конвенції про уникнення подвійного оподаткування за принципом взаємності.

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ