Опубліковано: 27.10.2021

Оновлено: 27.10.2021

Нещодавно закінчилася звітна кампанія з питань трансфертного ціноутворення. Платники податків мали подати до контролюючого органу необхідну документацію до 1 жовтня 2021 року. Отже, у цій статті ми розглянемо результати цієї звітної кампанії.

За офіційними даними, до Державної податкової служби було подано всього 2 325 Звітів про контрольовані операції. Загалом платниками податків у 2020 році було здійснено господарських операцій на суму 2,5 трильйони гривень.

Нижче ми приведемо перелік країн, з нерезидентами яких було проведено найбільшу кількість операцій:

 1. Швейцарія (20%)
 2. Франція (19%)
 3. Нідерланди (9%)
 4. Австрія (8%)
 5. Великобританія (7%)

Також хочемо нагадати, що в цьому році платники податків уперше зобов’язані були надати Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (МГК). 

Серед усіх Повідомлень 62% зазначили, що мають відношення до певної МГК. Наступним чином був розподілений відсоток серед країн, де знаходиться материнська компанія МГК:

 1. Кіпр (21%)
 2. Німеччина (9%)
 3. США (8%)
 4. Франція (5%)
 5. Швейцарія (5%)
 6. Україна (4%)
 7. Інші країни.

Ще один показник – проведення самостійного коригування вартості контрольованих операцій. У 2020 звітному році 201 платник податків виконав таке самостійне коригування. Загальна сума таких коригувань становить 2,6 мільярда гривень.

Експерти консалтингової компанії “Парето” надають якісні послуги у сфері трансфертного ціноутворення. Завдяки нашим спеціалістам ви не тільки отримаєте професійно оформлені документи, але й дізнаєтеся про головні особливості ТЦУ (ми надаємо безкоштовне навчання). Крім того, експерти безкоштовно супроводжують Документацію під час податкових перевірок.

Для того щоб отримати консультацію, залиште заявку на нашому офіційному сайті!

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ