Опубліковано: 21.08.2019

Оновлено: 18.03.2020

news 4

Напередодні звітної кампанії з трансфертного ціноутворення Міністерство Фінансів України затвердило зміни до форми і порядку складання звітів по контрольованих операціях.

9 серпня 2019 вступив в силу наказ Міністерства фінансів України від 10.06.2019 №242, відповідно до якого були внесені зміни в форму і порядок складання звіту про контрольовані операції (далі – Наказ).

Чого торкнулися зміни

Основні зміни, внесені Наказом, стосуватимуться контрольованих операцій постійних представництв (операцій нерезидента з його постійним представництвом в Україні), адже саме вони в 2019 році вперше звітують Державній фіскальній службі (далі – ДФС) про контрольовані операції по 2018.

Нова редакція Порядку складання Звіту по контрольованих операціях враховує особливості декларування постійними представництвами своїх операцій з нерезидентами і вводить нові коди щодо підстави віднесення господарських операцій до контрольованих, типу предмета операції і сторін контрольованих операцій.

otchetnost 11
shutterstock 532204003 kopiya

Ще кілька нюансів

Незважаючи на «бездоговірні» операції ПП з нерезидентом, порядок роз’яснює, що в разі здійснення контрольованих операцій, зокрема в додатку до звіту (розділи «Відомості про особу, що бере участь в контрольованих операціях» і «Відомості про контрольовані операції») змін не відбулося.

В даний час інформація від ДФС про оновлення шаблону звіту по контрольованих операціях відсутня, але ПП вже можуть звітувати з трансфертного ціноутворення: з набранням чинності Наказу вони можуть використовувати для заповнення оновленого порядку складання звіту по контрольованих операціях.

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ