Опубліковано: 05.10.2020

Оновлено: 08.10.2020

Наші спеціалісти звертають увагу на те, що незабаром закінчиться період, коли можна буде подати звіт про контрольовані операції за звітний 2019 рік (далі – Звіт про КО). Саме тому ми вирішили нагадати вам деякі правила щодо складання даного документу. 

У першу чергу, обговоримо питання, яке стосується суб’єктів звітування. Отже, подавати Звіт про КО зобов’язані платники податків, які за звітний період отримали прибуток більше, ніж 150 мільйонів гривень, та мають розмір операцій з контрагентами 10 мільйонів гривень і більше (ці операції повинні відповідати вимогам, що встановлені в статті 39 Податкового кодексу України). 

Подати Звіт про КО суб’єкти матимуть змогу до 1 жовтня поточного року. 

Документація, що стосується звіту, повинна відповідати вимогам та складатися в порядку, який визначений у Наказі Міністерства фінансів України від 18 січня 2016 року №8. Проте необхідно пам’ятати, що 10 червня 2019 року був прийнятий Наказ Міністерства фінансів України №242, в якому закріплені певні зміни щодо порядку та форми звітування. 

Отже, звернемо увагу на деякі доповнення, що були внесені вищезазначеним наказом. 

Змінення кодів, що характеризують ознаки пов’язаності осіб. Таким чином, Наказ, прийнятий у 2016 році, у своєму додатку 2 мав такі коди, як 508-512 та 513-515. Відповідно до редакції 2019 року ці коди змінилися на 510-514 та 516-518. Крім того, було додано новий код 515. Він застосовується до осіб, у яких існує єдиний бенефіціарний власник – фізична особа (контролер). 

У випадку, коли контрольовані процедури укладаються без договору або контракту, необхідно у графах 7 та 8 у відомості, що стосується Звіту про КО, внести дані про інший документ, який є підставою для укладення цієї процедури. 

Таблиця форми звіту, яка має назву «Загальні відомості про контрольовані операції», була розширена новим рядком «Разом». У цей рядок у графу 4 вноситься результат загальної вартості контрольованих процедур, які були проведені з контрагентами під час звітного періоду. 

Важливим правилом під час складання Звіту про КО є тотожність певних сум, а саме суми контрольованих процедур в розрізі нерезидентів та суми процедур з таким контрагентом. 

Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які існують висновки експертів, що стосуються окремих питань щодо ТЦУ

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ