Опубліковано: 19.08.2021

Оновлено: 19.08.2021

19 серпня команда нашої компанії провела вебінар з питань трансфертного ціноутворення. Особливу увагу спікери приділили звітності, яку невдовзі необхідно буде подавати платникам податків.

Сьогодні вже набирає обертів кампанія по здачі Звітів про контрольовані операції. Тому питання підготовки цих звітів і додатків до них у всіх на слуху. Приводи для цього є, бо, як завжди, маємо зміни до форм звітності по контрольованим операціям. Нікуди не ділись і технічні нюанси заповнення додатків до Звітів. І питання часто задають компанії, які вже здавали такі звіти. Навіть ті, яких супроводжували консалтингові компанії. І, власне, це все стало приводом для нашого вебінару.

Бажаєте дізнатися подробиці? Тоді дивіться повну версію онлайн-вебінару!

Окремі питання вебінару

  1. Сьогодні ми маємо вже оновлену форму Звіту про контрольовані операції. Зміни зокрема торкнулися додатків до Звіту і, в більшості, стосуються форми Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях. Нагадуємо, документи вже подаються за 2020-ий рік, але до 01 жовтня 2021 року.
  2. Сам процес здачі звітності відносно контрольованих операцій ускладнився. Ми маємо так звані 2 блоки звітності – це сам Звіт про контрольовані операції та Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Повідомлення про участь у міжнародній компанії подається вперше у 2021 році. Тому щодо нього виникає досить багато запитань. Окремі з них були розглянуті в ході нашого вебінару.
  3. Згідно з даними 31% компаній здають Звіт про контрольовані операції заздалегідь – це раніше ніж за місяць. З одного боку це добре, бо це свідчить, що компанія все своєчасно розпланувала та підготувала заздалегідь Документацію з трансфертного ціноутворення. З іншого боку контролюючий орган також заздалегідь отримує звіт вашої компанії та може раніше приступити до його моніторингу. Маємо також відповідь з найбільшим відсотком – це 67%, що компанії здають Звіт про контрольовані операції в цілому у вересні. І два відсотки наших учасників відповіли, що здають за день-два до 01 жовтня. 
  4. Якщо компанія мала контрольовані операції й, відповідно, здає Звіт про такі контрольовані операції, то має формувати і Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній. Як і Звіт, таке повідомлення подається виключно в електронній формі. Варто зазначити, що у разі не входження до міжнародної групи компаній, дані, що зазначаються у повідомленні, зводяться до мінімуму. Якщо підприємство, відповідно, входить до міжнародної групи компаній, то ця інформація про групу розкривається у повідомленні та відомостях у ньому. Таким чином доводиться заповнювати більше. Й основні складнощі пов’язуються саме цими відомостями – коли підприємство зазначає дані щодо міжнародної групи компаній. Тому на першому етапі потрібно чітко визначитись, чи входить ваша компанія до такої міжнародної групи. 
  5. Також компанії нам задавали питання – чи вважатимуться вони з нерезидентами міжнародною групою, якщо не консолідують фінансову звітність. Відповідь – так, вважаються. Наявність пов’язаного нерезидента, це одна з основних підстав для висновків про міжнародну групу в податкових цілях.
  6. Визначившись із входженням в міжнародну групу компаній, маємо вказувати у Повідомленні передбачені його формою дані. Основні складнощі – це, зокрема, ідентифікувати та точно вказати материнську компанію.

Було цікаво? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, як пройшов вебінар на тему “Підтвердження умов Контрольованих операцій – Методи та Джерела даних у ТЦУ”.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ