s1200

Для бізнесу питомий інтерес становлять спори з ТЦУ. Платники податків за їх наслідками отримують суттєві зобов’язання щодо податків. Колегія Верховного Суду винесла рішення по справі трансфертного утворення ціни та підтримала позицію Офісу.

Передісторія 

В 2017 році Офіс великих платників провів позапланову перевірку щодо повноти нарахування і сплати податків при здійсненні контрольованих операцій на заводі-виробнику добрив. За результатами перевірки було встановлено, що підприємство здійснювало контрольовані операції з таких питань:

  • імпорт природнього російського виробництва через трейдера з Кіпру;
  • експорт виготовлених добрив до нерезидентів – пов’язаних осіб і нерезидентів, які не були зареєстровані в державах, які включені в перелік держав, що затвердив КМУ, за цінами які не відповідають рівню звичайних цін та являються нижчими ніж мінімальний показник діапазону цін.
counseling

Позиція Офісу стосовно імпорту природного газу полягала у наступному: платником податків під час обґрунтування ціни в КО було невірно обрано Метод, у зв’язку з тим, що схеми закупівлі газу, за якими проводились порівняння, також мають бути визнаними контрольованими.

Finance-jobs-lucrative-job-opportunities
fund-administration

Фахівці Офісу визначаючи звичайну ціну, користувалися Методом «чистого прибутку» за формулою визначення чистої рентабельності. За результатами розрахунків відповідності рентабельності в контрольованих операціях з ринковим діапазоном рентабельності компаній, що займаються торгівлею газом за допомогою локальних газопроводів встановлено, що чиста рентабельність контрольованої операції перевищила максимальний показник ринкового діапазону на 1,51%.

Результати допущених помилок

Щодо контрольованої операції з експорту добрив, платник обрав метод чистого прибутку, що також є невірним. Офіс інформує, що в офіційних джерелах є інформація про вартість деяких однорідних товарів, які враховувались в контрольованих операціях. Тому у цьому випадку варто користуватися Методом порівняльної неконтрольованої ціни. Результатом допущених помилок законодавства з податків стало: платником занижено податків на суму більш 56 млн. грн. та завищення від’ємного значення оподаткування податком на прибуток на суму 1,6 млн. грн.

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ