Опубліковано: 17.10.2019

Оновлено: 18.08.2020

s1200

Для бізнесу питомий інтерес становлять спори з ТЦУ. Платники податків за їх наслідками отримують суттєві зобов’язання щодо податків. Колегія Верховного Суду винесла рішення по справі трансфертного утворення ціни та підтримала позицію Офісу.

Передісторія 

В 2017 році Офіс великих платників провів позапланову перевірку щодо повноти нарахування і сплати податків при здійсненні контрольованих операцій на заводі-виробнику добрив. За результатами перевірки було встановлено, що підприємство здійснювало контрольовані операції з таких питань:

  • імпорт природнього російського виробництва через трейдера з Кіпру;
  • експорт виготовлених добрив до нерезидентів – пов’язаних осіб і нерезидентів, які не були зареєстровані в державах, які включені в перелік держав, що затвердив КМУ, за цінами які не відповідають рівню звичайних цін та являються нижчими ніж мінімальний показник діапазону цін.
counseling

Позиція Офісу стосовно імпорту природного газу полягала у наступному: платником податків під час обґрунтування ціни в КО було невірно обрано Метод, у зв’язку з тим, що схеми закупівлі газу, за якими проводились порівняння, також мають бути визнаними контрольованими.

Finance jobs lucrative job opportunities
fund administration

Фахівці Офісу визначаючи звичайну ціну, користувалися Методом «чистого прибутку» за формулою визначення чистої рентабельності. За результатами розрахунків відповідності рентабельності в контрольованих операціях з ринковим діапазоном рентабельності компаній, що займаються торгівлею газом за допомогою локальних газопроводів встановлено, що чиста рентабельність контрольованої операції перевищила максимальний показник ринкового діапазону на 1,51%.

Результати допущених помилок

Щодо контрольованої операції з експорту добрив, платник обрав метод чистого прибутку, що також є невірним. Офіс інформує, що в офіційних джерелах є інформація про вартість деяких однорідних товарів, які враховувались в контрольованих операціях. Тому у цьому випадку варто користуватися Методом порівняльної неконтрольованої ціни. Результатом допущених помилок законодавства з податків стало: платником занижено податків на суму більш 56 млн. грн. та завищення від’ємного значення оподаткування податком на прибуток на суму 1,6 млн. грн.

 

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ