Опубліковано: 24.10.2019

Оновлено: 18.03.2020

47154940 L

Нова податкова консультація пропонується представництвам нерезидентів в Україні. Завдяки їй, кожен бажаючий зможе отримати відповіді на питання за темами:

  • складання звіту, в якому мова йде про контрольовані операції;
  • фіксація обсягу операцій, які дозволяють назвати їх контрольованими.

За словами Мінфіну, новий указ підписаний 16 серпня і зареєстрований в реєстрі за номером 345. Податкове консультування спрямоване на вирішення питань про правила трансфертного ціноутворення, яке використовують на території України представництва нерезидентів.

15612011272011 01 01 Z15 0301 01234518100 jpg

Коли не потрібно надавати звіт про контрольовані операції

Опублікований документ в першу чергу означає, чи повинно представництво нерезидента, яке пропонує допомогу з підготовки для такого нерезидента, надавати звіт, де описані контрольовані операції.

Зокрема, розглядаються випадки, коли суми грошових коштів, які були отримані від нерезидента на потреби представництва або передані для перерахування резидентам за статтями наданих послуг для нерезидентів, складають більше 10 мільйонів гривень за рік. При цьому із сум віднімаються непрямі податкові відрахування.

Роз’яснення, які надало Міністерство фінансів, визначають: операції представництва непостійного нерезидента, які передбачають лише види позначених ним видів діяльності і відносяться до підготовчого або допоміжного формату, не визнають контрольованими, якщо орієнтуватися на цілі, описані в статті 39 Податкового Кодексу України. Таким чином, складати і передавати звіт про контрольованих операціях представництву немає необхідності.

20140722171112 eebb91.jpg.pagespeed.ce .qX NeTRh1Q
bg03 1

Облік при визначенні вартісного фактора обсягу госпоперацій сплачених податків і зборів

Указ Мінфіну визначає – грошові кошти, які були отримані від нерезидента на те, щоб утримувати постійне представництво, або на перерахування в бік резидентів за здійсненими послуг для нерезидента, вважаються госпоперацій, які стверджують мети трансфертного ціноутворення. Тому, орієнтуючись на пп. 39.2.1.7 Податкового Кодексу України в повноцінному розмірі їх враховують, коли визначається вартісний фактор.

Навіщо потрібні узагальнюючі податкові консультації

Узагальнююче податкове консультування – інструмент, завдяки якому можна зменшити перелік підстав для подачі позивних заяв в адміністративних і судових спорів, що починається між платниками податкових відрахувань і контролюючими інстанціями. Консультації автоматично прибирають можливість появи двоякого трактування окремих нормативів, зазначених у податковому законодавстві. Мінфін пропонує прийти на консультації, посилаючись на вимоги, зазначені в ЗУ під номером +1797, який описує зміни в НК України стосовно поліпшень інвестиційного клімату в країні.

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ