Опубліковано: 27.07.2020

Оновлено: 02.10.2020

Аналізуючи 2019 рік, Офіс великих платників податків дійшов до висновку, що в минулому році багато суб’єктів проводили контрольовані процедури, строки звіту яких наступили після того, як були прийняті нові зміни до Податкового кодексу України (згідно з Законом України № 466). Саме тому постає питання з приводу того, а за який саме звітний термін повинна готуватися глобальна документація з трансфертного ціноутворення, а також інформація про діяльність у міжнародній групі компаній. Більш детально читайте у цій статті. 

Звіт щодо участі в міжнародній групі компаній

30ff8fe05662bc18c515bc101696df3f 1

Вище згаданим Законом були внесені певні зміни до кодексу, які були направлені на підпункт 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 ПКУ. Таким чином, було впроваджено, що на суб’єктів господарювання, які проводили протягом звітного строку контрольовані процедури, покладається обов’язок надати до 1 жовтня (за звітним строком) інформацію про ці процедури та діяльність у міжнародній групі компаній. 

Звіт щодо діяльності відправляється центральному органу виконавчої влади, який, у свою чергу, здійснює необхідну державну податкову політику. Відправлення має відбуватися через засоби електронного зв’язку в електронному форматі, а також дотримуючись усіх правил, що прописані в Законах України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

Крім того, є певні вимоги щодо того, які дані повинні бути. Їх можна знайти в підпункті 39.4.2.2 підпункту 39.4.2 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України. 

Якщо звернути увагу на пункт 53 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, то там є норма, яка вказує, що вперше звіт про діяльність у міжнародній групі компаній має подаватися у 2021 році відповідно за минулий 2020 рік. 

Що робити з глобальною документацією (мастер-файлом)? 

photo 1

У підпункті 39.4.9 пункту 39.4 статті 39 ПКУ вказано, що вже згаданий центральний орган виконавчої влади може надіслати платнику податків, що є членом міжнародної групи компаній, лист, в якому буде міститися запит на отримання глобальної документації з трансфертного ціноутворення. При цьому є обов’язкова умова, яка полягає в тому, що консолідований прибуток міжнародної групи компаній за фінансовий рік має складати або перебільшувати суму розміром у 50 мільйонів євро. 

Цей запит може бути здійснений не раніше, ніж за дванадцять місяців, і не пізніше, ніж за тридцять шість місяців з моменту закінчення економічного року. У разі, якщо міжнародна група компаній не встановила дату закінчення фінансового року, тоді відлік відбувається відносно звітного року. 

Звіт, який містить у собі інформацію щодо глобальної документації з трансфертного ціноутворення, повинен бути наданий суб’єктом господарювання до відповідного органу протягом дев’яноста календарних днів з моменту отримання листа, що має запит. 

Цікаво, що згідно з підпунктом 39.4.7 пункту 39.4 статті 39 Податкового кодексу України, якщо в Україні знаходяться два або більше платників, які є членам однієї певної міжнародної групи компаній, то центральний орган виконавчої влади не відправляє запит кожному з них. У такому випадку лист-запит надсилається одному представнику вибірково. 

Також потрібно знати, що перші запити з вимогою отримання звіту про глобальну документацію суб’єктам господарювання будуть надсилатися щодо фінансового року, кінець якого припадає на 2021 рік. 

Було корисно? Дізнайтеся про те, які надала коментарі ДПС України щодо питання трансфертного ціноутворення

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ