Опубліковано: 26.10.2020

Оновлено: 26.10.2020

Як відомо, між Урядом України та Урядом США була ратифікована Угода, яка має на меті покращення системи виконання податкових вимог, а також використання норм, що закріплені в законі Сполучених Штатів Америки «Про податкові вимоги до іноземних рахунків».

Таким чином, з 29 грудня 2019 року почали діяти норми Закону України № 323-IX, згідно з яким були змінені деякі положення Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Служба внутрішніх доходів Сполучених Штатів Америки змінила період подання документації про підзвітні рахунки. Опираючись на те, що Україна підписала з США Угоду, що регулює податкові питання, спеціалісти вважають необхідним нагадати платникам податків наступне.

Пункт 69.8.3 статті 68 ПКУ регламентує норму, яка зазначає, що агенти фінансових відносин повинні до 1 вересня кожного року надавати центральним органам виконавчої влади, діяльність яких спрямована на оподаткування, документацію про підзвітні рахунки.

Проте в пункті 3.2 статті 3 ПКУ вказано, що за умов інших строків, які встановлюються міжнародним договором, будуть виконуватися вимоги саме до міжнародного договору.

Виходячи з того, що Україна діє за вище вказаним договором, період подання до Служби внутрішніх доходів США документації за 2019 рік продовжили до 31.12.2020 року. Як відомо, ПКУ встановлює, що уповноважені органи мають місяць часу для того, щоб перевірити та систематизувати всю отриману інформацію від платників. Таким чином, для агентів фінансових відносин кінцевою датою подання документації про підзвітні рахунки вважається 01.12.2020 року.

Що необхідно зробити фінансовим агентам? До вказаної дати вони зобов’язані надати через сервіс IDES (за його допомогою відбувається обмін інформацією між міжнародними службами) документацію про підзвітні рахунки за звітний 2019 рік. Крім того, необхідно буде надати всі дані, які мають відношення до звітних періодів з 2014 по 2018 роки.

Було корисно? Дізнайтесь більше! Наприклад про те, що таке межі географічних ринків та ризики країни.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ