Опубліковано: 27.09.2021

Оновлено: 27.09.2021

У серпні цього року Мінфін випустило новий Наказ №484, який було зареєстровано в Мінюсті 21 вересня. У цьому документі зазначені нові норми, які змінюють форму та порядок оформлення Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній (МГК). 

У цій статті ми розглянемо всі останні нововведення.

Зміни у формі 

У першу чергу, поговоримо про форму Повідомлення про участь у МГК. Згідно з Наказом у новій редакції наразі зазначено наступне:

  • Графа 8 – дата (останній день звітного року, відповідно до якого необхідно підготувати звіт МГК).
  • Графа 11 – показники розміру загального консолідованого прибутку МГК за той рік, який передує звітному.

Зміни у порядку 

Щодо порядку складання Повідомлення було уточнено:

1. Дата у графі 8 має зазначатися у такому вигляді, як “ДД-ММ-РРРР”.

Наведемо приклад. 31.12.2020 року – останній день звітного періоду, а 31.04.2021 року – це останній день фінансового року. У такому випадку необхідно ставити таку дату “31-04-2021″. Крім того, необхідно зазначати у графі 9 спеціальний код “UNC201”.

2. Ми вже знаємо, що у графі 11 зазначається інформація про загальний консолідований дохід. Наразі точний розмір вказувати не потрібно, нові зміни передбачають спеціальні інтервальні коди. Проте в залежності від певних умов у графі 11.1 встановлюються різні дані:

  • дохід менший, ніж 50 мільйонів євро, тоді зазначається код UNC 901;
  • дохід понад або дорівнює 50 мільйонів євро, але менший (дорівнює) 750 мільйонів євро – UNC 902;
  • дохід понад 750 мільйонів євро – UNC 903.

Під час оформлення графи 11.1 платники податків зобов’язані використовувати встановлені стандарти бухобліку. Крім того, якщо необхідний перерахунок коштів, то він відбувається відповідно до офіційного курсу гривні до євро (середнього за весь рік, який передує звітному).

У випадку, коли платник податків не є материнською організацією або не уповноважений подавати відповідний звіт, у графі 10 необхідно встановити код “CBC709”.

Розглянемо ще одну ситуацію. Материнська організація міжнародної групи компанії була відкрита відповідно до всіх законодавчих норм якоїсь конкретної країни, проте при цьому ця компанія не є податковим резидентом на території будь-якої держави. У такому випадку прийнято вважати, що компанія не має податкового резидентства. Що тоді робити та як заповнювати Повідомлення? У розділі І під час заповнення інформації про територію резидентства МГК необхідно встановити код “Х5”. Також аналогічна ситуація може відбуватися з окремим учасником міжнародної групи компаній, тоді необхідно встановити код “Х5” у графі 32.2.

Також ознайомитися з офіційними змінами можна на сайті Міністерства фінансів України за посиланням.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ