Опубліковано: 02.11.2020

Оновлено: 02.11.2020

9 жовтня Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження про подання на ратифікацію ВРУ Протоколу про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Австрія, норми якого мають на меті знищення подвійного оподаткування, а також протидію податковим правопорушенням, що стосуються податків на прибуток та майно.

Згідно з цим документом будуть внесені певні зміни до Конвенції. Це буде відбуватися для того, щоб Конвенція відповідала вимогам та нормам Модельної Конвенції ОЕСР, а також для того, щоб збільшити показники ставок оподаткування, що стосуються пасивного прибутку у державі, які відіграють роль джерела доходу.

Що передбачає Протокол?

Таким чином, незабаром ставки на податки дивідендів будуть підвищені з 10% до 15%, а проценти з 2% до 5%. Крім того, зміни стосуються й ставок на податки роялті. Ті, що стосуються питання авторського права на наукові здобутки, будуть збільшені з 0% до 5%, а ті, що регулюють авторське право на літературні матеріали та вироби мистецтва – з 5% до 10%.

Проте підвищення ставок – це не єдині зміни. Також планується розширити Конвенцію новими нормами, які будуть встановлювати обмеження стосовно використання пільгових правил Конвенції за умовою, якщо здобуття цих пільг є основним завданням платника податків. Нові норми, також будуть мати відношення до збільшення можливостей органів Договірних Держав. Зокрема, ці нововведення стосуються обміну даними, що мають значення у податковій діяльності.

Необхідно зауважити, що використання норм міжнародного договору в якості однієї з складових українського законодавства буде можливим лише тоді, коли ВРУ надасть згоду на обов’язковість цього документу. Таким чином, у випадку ратифікації вище зазначеного Протоколу, держава зможе продовжити внутрішні процедури, які спрямовані на поліпшення національного законодавства у сфері оподаткування.

Було цікаво? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які зміни було внесено до Закону України №466-ІХ. 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ