Опубліковано: 23.12.2021

Оновлено: 23.12.2021

Державна податкова служба України постійно надає конкретні консультації, які проводяться в системі Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу “ЗІР”. У період з вересня по листопад цього року також була надана низка консультацій, деякі питання з яких ми обговоримо в цій статті.

Який звітний період потребує подання майстер-файлу? Коли вперше контролюючий орган відправить запит?

Згідно з законодавством, подавати глобальну документацію (майстер-файл) необхідно буде відносно фінансового року, який закінчується у 2021. Проте звертаємо вашу увагу на те, якщо фінансовий рік та календарний не співпадають, тоді запит може бути направлений пізніше. Наприклад, фінансовий рік закінчується 31 квітня 2022 року. У такому випадку платник податків отримає запит не з 01 січня 2022 року, а з 01 травня.

Фінансова звітність з аудиторським висновком: за який період вперше необхідно буде подати копію такого документу? 

Як у випадку з майстер-файлом, платник податків буде зобов’язаний надати контролюючому органу копію аудиторського висновку у разі оприлюднення фінансового звіту разом з цим документом відносно звітного періоду за 2020 рік.

Хто зобов’язаний надавати контролюючому органу Звіт про контрольовані операції та Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній?

Згідно з українським законодавством, подавати всі вищезазначені документи має право та особа, яка уповноважена на це саме нерезидентом. 

Враховуючи практичний досвід, можна зробити висновок, що в більшості випадків Документацію подають постійні представництва.

Коли та за який період контролюючий орган може направити платнику запит про надання Документації з трансфертного ціноутворення?

Контролюючий орган формує та надсилає запити з 1 жовтня того року, який йде наступним після того року, в якому відбувалася контрольована операція (підпункт 39.4.5. статті 39 Податкового кодексу України).

Платник податків має 30 календарних днів для того, щоб надати відповідь та всю необхідну Документацію.

Було корисно? Рекомендуємо ознайомитися з іншими індивідуальними податковими консультаціями. Наприклад про те, що цікавить податківців після подання Документації або про участь у міжнародній групі компаній.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ