Опубліковано: 17.06.2021

Оновлено: 18.06.2021

У всьому світі інформація про експортно-імпортні операції вважається закритою, а в більшості випадків публікують її у вигляді зведених статистичних даних.

Україна – одна з перших держав, яка прийняла рішення відкрити вище згадану інформацію. Такий доступ буде здійснюватися за допомогою системи АРI. Тепер кожен бажаючий може завантажити в режимі онлайн відомості про операції, а також виконати певні аналітичні завдання.

Згідно з офіційними даними, Кабінет Міністрів України 12 травня дозволив Державній митній службі відкрити всі дані, які вказували декларанти під час заповнення митної декларації.

Сьогодні доступна інформація з 13 лютого 2020 року, а це приблизно 4 мільйони здійснених операцій. Кожна така операція складається з даних, які вказуються у 17 пунктах митної декларації.

Які відомості будуть оприлюднені?

Експерт звертає увагу на те, що згідно з документом, були внесені деякі зміни до Положення про набори даних. Таким чином, незабаром відкритій публікації буде підлягати наступна інформація про експортно-імпортні операції:

 1. Встановлений митний режим.
 2. Вид митної декларації.
 3. Інформація про порядок переміщення (сюди також входить код процедури переміщення продукції).
 4. Інформація про назву країни, куди або звідки направляється продукція (також вказується код держави, який затверджений у відповідному порядку).
 5. Назва та код продукції, який відповідає УКТ ЗЕД.
 6. Назва держави-виробника (якщо така є).
 7. Вага, габарити та інші виміри продукції, що підлягає переміщенню.
 8. Встановлена ​​митна вартість, а також інформація про метод визначення цієї вартості.
 9. Інформація про статистичну ціну продукції (винятком є, коли дана ціна прирівнюється до фактурної ціни продукції).
 10. Інформація, яка підтверджує факт дотримання всіх існуючих законодавчих норм щодо переміщення продукції через митницю України.
 11. Довідковий номер митної декларації (якщо такий є).
 12. Інформація про дату закінчення митного оформлення продукції відповідно до митної декларації.

Було корисно? Дізнайтесь більше! Наприклад про те, які виникають наслідки від незаконного використання комп’ютерних програм.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ