Опубліковано: 19.01.2021

Оновлено: 19.01.2021

Державна служба фінансового моніторингу України опублікувала дайджест новин, що стосуються питання відмивання коштів, у тому числі за допомогою трансфертного ціноутворення. Цікаво? Пропонуємо розглянути їх детальніше. 

Нововведення в міжнародному законодавстві

Конгрес США прийняв новий закон «Про Корпоративну прозорість». Завдяки новим нормам усі корпорації та компанії зобов’язані відтепер називати ім’я своїх власників Міністерству фінансів. Що це дасть? Таким чином, можна запобігти скоєння анонімного відмивання грошей або ухилення від сплати податків.

PayPal повинен сплатити штраф у розмірі 130 тисяч доларів. Компанія порушила законодавство, що регулює питання відмивання грошей. Крім того, був зафіксований факт приховування підозр відносно фінансових операцій та сприяння послабленню діяльності фінансової системи Індії.

Також новий закон розробив і FinCEN. У даному випадку були створені законодавчі норми, які мають регулювати та побороти відмивання грошей, де використовуються віртуальні активи.

Звіти та оновлення

Відтепер Багамські острови не знаходяться під посиленим контролем. Згідно з офіційною інформацією FATF виключив їх з відповідного списку.

Ще одна новина з FATF. Разом з Егмонтською групою вони розробили звіт, що присвячений питанню відмиванню коштів. Документ має назву «Відмивання коштів на основі торгівлі за 2020 рік: Тенденції та Розвиток».

І знову FATF. У цей раз FATF продемонстрував нову інформацію, що розкриває Ризики відмивання коштів та фінансового тероризму під час COVID-19.

Кримінальні випадки

Власники аптек відмили кошти на суму 30 мільйонів доларів. Така ситуація трапилася в Нью-Йорку, США. Двох підприємців викрили у шахрайстві. Вони займалися відмиванням грошей у сфері охорони здоров’я, зокрема пов’язаної з захворюванням COVID-19. 

Займався криптовалютою, а тепер має виплатити штраф у розмірі 100 тисяч євро. Чи знаєте ви таку онлайн платформу, як ВТС-е? Так ось, її засновник був засуджений до 5 років ув’язнення. Його звинуватили у відмиванні коштів.

5 років відмивання грошей – 300 тисяч євро. В Ірландії були засуджені злочинці, яких звинуватили у відмиванні грошей для організованої злочинної організації «Кінахан».

Майкл Квасник – адвокат зі штату Нью-Джерсі. Він протягом всієї своєї діяльності відмивав гроші у своїх клієнтів. За такий тривалий злочин Майклу винесли вирок – 18 років ув’язнення та 11,7 мільйона доларів відшкодування.

Було цікаво? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, чому в Україні фінансова звітність буде відкритою.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ