Опубліковано: 09.11.2020

Оновлено: 09.11.2020

Карантин запровадив свої зміни у повсякденне життя громадян. Сьогодні платники податків цікавляться, а чи передбачені певні штрафні санкції за несвоєчасне подання Звіту про КО, якщо граничний період збігається з проведенням протиепідемічних заходів. Давайте разом розберемо це питання.

Як відомо, якщо платник податків у звітному році проводив контрольовані операції, то до 1 жовтня він зобов’язаний подати відповідний звіт. Відповідальність за не подання документації закріплена в пункті 120.3 статті 120 Податкового кодексу України, а відповідальність за несвоєчасне подання – у пункті 120.6. 

Згідно з українським законодавством платнику за неподання звіту доведеться заплатити штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів, а за несвоєчасне подання – один прожитковий мінімум за кожен календарний день неподання документації, але не більше суми, що дорівнює 300 прожиткових мінімумів.

Проте у “Перехідних положеннях” Податкового кодексу України вказано, що за порушення законодавства, вчинені з 1 березня 2020 року, відповідальність у вигляді штрафу не накладається. Але є винятки, санкція передбачена за:

  • порушення вимог, що закріплені в довгостроковому договорі страхування;
  • відчуження майна, що знаходиться у заставі податкової служби, без попередньої згоди відповідного органу;
  • порушення у сфері, що регулює такі товари, як пальне, спирт етиловий, алкоголь та тютюнові вироби;
  • порушення цільового призначення вищезгаданих товарів;
  • проведення господарських операцій відносно вищезгаданих товарів без відповідного на це дозволу та реєстрації;
  • встановлення в акцизних складах витратоміри-лічильники (рівноміри-лічильники);
  • порушення порядку нарахування або сплати, що стосується акцизних податків або рентної плати.

Крім того, законодавство запровадило норму, яка встановлює, що з 1 березня 2020 року платники податків не повинні сплачувати пеню. А в разі її нарахування, вона має бути списана за відповідний період.

Проте Закон України від 13.05.2020 року № 591-ІХ, що регулює діяльність платників податку під час карантину, не скасовує вимогу, яка стосується подання необхідної документації за звітний період (Звіту про КО) або зміну строку подання цих документів.

Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які ще зміни відбулися в законодавстві та що має ратифікувати ВРУ?

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ