Опубліковано: 30.11.2020
Оновлено: 30.11.2020
У листопаді Державна податкова служба надала певні роз’яснення, що стосувалися питань трансфертного ціноутворення. Пропонуємо вам розглянути їх.
В Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій зареєстрований один із листів платника податків. У цьому зверненні було вказано питання щодо регулювання фінансових результатів під час оподаткування, що встановлено у підпункті 140.5.51 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України. Не дивлячись на свої минулі роз’яснення, ДПС відповіла наступне:
Постійне представництво нерезидента на території України, що відбувається з метою здійснення трансфертного ціноутворення, має бути прирівняне до нерезидента.
Таким чином, спираючись на цей принцип, платник податків під час взаємодії з представником нерезидента повинен звернути увагу на організаційно-правову форму та країну, де цей нерезидент зареєстрований.
Крім того, Офіс великих платників ДПС акцентувала увагу на тому, що платник податків на прибутки після завершення звітного періоду (року) повинен протягом 9 місяців скласти та подати Звіт про контрольовані операції, а також додаткові (уточнюючі розрахунки). Ці розрахунки містять у собі певні результати регулювання вартості контрольованих операцій і вартостей податкових зобов’язань, корегування яких було здійснено самостійно.
Якщо у вас виникла необхідність у поданні Звіту або іншої документації ТЦУ, наша порада – зверніться до відповідних експертів, чия діяльність спрямована на надання послуг у сфері трансфертного ціноутворення. У консалтинговій компанії Парето працюють експерти з досвідом роботи понад 10 років. Щорічно ми виконуємо більше, ніж 60 проектів у різних направленнях. З нами ви не тільки отримаєте якісні результати, але й дізнаєтеся, як проводити різні операції та складати документацію. Ми безкоштовно супроводимо перевірки ДФС.
Було корисно? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, що було обговорено під час податкової консультації від ДПС України 5 серпня 2020 року.