Опубліковано: 23.11.2020

Оновлено: 23.11.2020

Нещодавно в Офісі великих платників ДПС була проведена 7-ма звітна кампанія з питань ТЦУ. За її результатами були оголошені такі висновки. За 2019 рік платники зареєстрували контрольовані операції загалом на обсяг у розмірі 2,2 трлн грн. У свою чергу, цей показник на 93 млн грн (або 4,3%) вище, ніж за 2018 рік.

Якщо детально розглянути ці результати, то за галузевим направленням їх можна поділити таким способом:

48,4% від усієї суми – фінансово-кредитні комплекси;

25,2% – паливно-енергетичні та виробничі установи;

14,4% – агропромислова сфера та виробництво підакцизних товарів;

20% – невиробничі комплекси.

Говорячи про об’єкт контрольованих операцій, то в більшості випадків це були саме товарні позиції. У процентному співвідношенні це відображається наступним чином: 30% продукції гірничо-металургійної сфери (наприклад, метали, чавун, різні концентрати тощо), 15% вугілля та продукції агропромислового направлення (наприклад, олія, кукурудза тощо).

Крім того, необхідно звернути увагу на нерезидентів-контрагентів платників податків. Головні з них мають реєстрацію в 6 державах. Найбільшими вважаються Швейцарія (це 20%) та Франція (18%).

Після підведення результатів експерти Офісу великих платників зауважили на тому, що не всі великі платники дотримуються законодавчих вимог, що встановленні в статті 39 Податкового кодексу України. Фахівці вже провели відповідний моніторинг та відправили спеціальні листи.

Було цікаво? Дізнайтеся більше! Наприклад про те, які існують позиції Верховного Суду, що регламентують норми щодо трансфертного ціноутворення.

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ