Опубліковано: 03.10.2019

Оновлено: 18.03.2020

There is No Accounting for Lawyers

30 вересня – фінальна дата, коли можна подати Звіт про контрольованих операціях, що відносяться до підзвітна 2018 року. Далі співробітники підрозділів, зайняті трансфертним ціноутворенням в Україні, приступлять до аналітичної роботи. Аналіз переданих звітів покаже, наскільки повно, правильно і з урахуванням законодавчих норм, вони були заповнені.

Також змінилися формат і послідовність складання Звіту по контрольованих операціях. Нововведення затвердило Міністерство фінансів України 10 червня 2019 року. Рішення в документальному вигляді зареєстровано під номером 242 і носить назву «Про затвердження Звіту за формою та Порядку складання Звіту про контрольовані операції».

З нюансами рішення можна ознайомитися, перейшовши за посиланням на інтернет-джерело https://officevp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/392413.html. Зверніть увагу на технічні помилки, які допускають платники податків, реєструючи контрольовані операції. Вони докладно описані в «Відомостях про особу, яка бере участь в контрольованих операціях».

shutterstock 950916971
pic 6

Технічні помилки, які допускають платники податків

  1. Пункт із зазначенням повного імені особи. Фіксується ім’я, що збігається з тим, яке написано в угоді, і інформацією, що проходить в митних деклараціях (ТД), накладних, в графі 23 доповнення, яке присутнє в декларації з Податку на прибуток.
  2. Код країни вказує на державу, де отримав реєстрацію нерезидент. Код повинен відповідати класифікації країн світу. Класифікація датується 30 грудня 2013 року. Затверджено документ Держслужбою статистики України під номером 426 під назвою «Про затвердження Статистичної класифікації країн світу».
  3. Якщо потрібно внести відомості в пункт Код ознаки взаємодії особи (за винятком кодувань 512-515 і 517-518), слід внести дані в Доповнення з найменуванням «Інформація про взаємодію декількох осіб».
  4. У осередок 3, що визначає тип предмета проведеної операції, вписують код типу предмета операції. Дізнатися код можна в додатку 4. Якщо ви реалізуєте товар, вибирайте код 201. Нематеріальний активи описує 202. Про цінні папери йдеться в коді 203. Надаючи послуги, необхідно вибирати 204. Банківська послуга вимагає вказати 205, а інші види фінансових послуг – 206 . Чи виконуєте роботу – впишіть 207. Коли нерезидент інвестує в поточну діяльність постійного представництва України, фіксуйте 208.
158 detail image

З найпоширеніших помилок – до послуг відносять дії особи по оплаті роялті, які правильно відображати в коді 202. Не варто плутати фінансові та банківські послуги (205-206) з операціями 204.

  1. Якщо в осередку 3 (предмет операції) вказано код 204 (надання послуги), в осередку 6 важливо заповнити код, який визначається сферу діяльності.
  2. Якщо в графі 3 зафіксовано код 201, в клітинку 5 вписують код, відповідний товару зовнішньоекономічної діяльності.

 

  1. Графа 9 повинна містити дані не про самого себе, а про стороні нерезидента. Наприклад, якщо проведена операція купівлі-продажу товару за кордон, в графі 9 фіксують покупця у вигляді коду 118. При імпорті продукції числиться продавець під кодом 17.
  2. Фінансові операції та взяття кредиту передбачають відображення ставки в процентному співвідношенні в осередку 16.
  3. Результат, зазначений в графі 20 доповнення, яке додається до звіту, повинен збігатися з осередком 4, зафіксованої в звіті, що показує контрольовані операції.
  4. Правильне заповнення інформації в осередку 24 про стороні, дії якої підлягають аналізу.

Тестування для самого себе і для нерезидента

Коли платник податків вибирає для трансфертного ціноутворення технологію ціни перепродажу (302), варіант «витрати плюс» (303), метод визначення чистого прибутку (304), в ситуації, коли платником є ​​сама особа, вказують 1. Якщо гроші вносить нерезидент. Фігурує 20. У осередок 23 вписують рентабельність, яка відноситься до тестованої стороні. Тобто при проведенні тестування для самого себе, вписуєте свій показник. При тестуванні нерезидента вкажіть його значення рентабельності. Вищеописані помилки, які припускаються платниками податків, затримують затвердження інформації, позначене в Звіті по контрольованих операціях логічного контролю. Як наслідок, підвищену увагу виявляють податкові інспектори. Також є ризик несвоєчасного оформлення звіту. Уникнути штрафних санкцій можна, здавши Звіт про контрольованих операціях у встановлений законодавством час, надавши реальні показники, перевіривши відомості на наявність помилок.

 

 

Замовте безкоштовний аналіз
Вашої Документації по ТЦУ